Nometne tiem, kuri “ nestrebj karstu” , jeb svaigēdājiem!

   Jau ceturto reizi augusta pirmajā nedēļas nogalē, gleznainā dabas nostūrī – Cesvaines novada “Pērļukrācēs” notiks “Svaigēšanas nometne – 21”. Vairāki desmiti dalībnieku no visas Latvijas (un ne tikai) dosies uz lauku viensētu, lai atpūstos, ēstu un draudzētos. Kā zināms, svaigēšana nozīmē ēst termiski neapstrādātu ēdienu, tādējādi saglabājot vairāk uzturvielu.  Fakti liecina, ka ar svaigēšanu var teikt ardievas liekiem kilogramiem, slimībām, zālēm, eļļainu pannu mazgāšanai un citām raizēm. Tādēļ šī nometne ir domāta ikvienam! Gan tiem, kuri svaigēšanu praktizē 100% vai daļēji, vai jau ir vegāni, veģetārieši, gan tiem, kuriem tā ir attīroša metode, vai vienkārši ir vēlme sevi izaicināt.img_7096

Organizatore Linda Hamfrīsa: ” Šī nometne man pašai jau kļuvusi par “atkarību”(smejas) . Parasti sapulcējas ļoti interesanti, dzīvesgudri cilvēki, ģimenes ar bērniem, dažādu vecumu cilvēki, kas ir daudz ceļojuši, izdziedinājuši savas kaites vai  kardināli mainījuši dzīvesveidu. Arī es pati to izdarīju pirms 10 gadiem, mainot ne tikai ēšanas paradumus, bet arī dzīvesvietu un savu domāšanu. Neesmu lietojusi tradicionālos medikamentus vismaz 10 gadus, pat galvas sāpju tableti ne. Kādreiz es domāju, ka nekad nespētu atteikties no vistas, zivs vai jogurta. Tagad tos vairs neuzskatu par ēdamiem un apmēram 80% no uztura izbaudu augļu, ogu, riekstuun dārzeņu svaigos ēdienus. Ir patīkami dalīties ar to, ko jau labi zinu, un ar katru gadu, satiekoties ar domubiedriem, zināšanas papildinās un transformējas .”

img_20170720_162329

“Pērļukrāces” atrodas distancēti no pilsētas, taču tieši tas pievilina urbānās, piesātinātās un trokšņainās vides nogurdinātos. Apkārt nometnes apmetnei plešas neapdzīvoti lauki, mežs un upe, sisina sienāži, lēkā stirnas un lidinās stārķi. Netālu atrodas arī Latviskās Dzīvesziņas centrs Druviena. Pāris kilomentru attālumā dzīvo dziedošā Vītolu ģimene un vairāki kokļu meistari. Nereti dalībnieki atgriežas, atkārtoti piedalās  vai kļūst par draugiem.

Šajā nometnē var piedzīvot organismu atjaunojošu atslodzi.  Ja ir pierasts ikdienā ēst smagus ēdienus, dalībnieki nereti var piedzīvot dažādas ķermeņa attīrīšanās pazīmes,  piemēram galvassāpes, nogurumu, īgnumu, jūtīgumu, spiediena un sirdsdarbības izmaiņas, jūtīgus zobus, kas nav pieraduši košļāt, uc.  Ir dalībnieki, kuriem sākumā saasinās hroniskās kaites vai parādās pumpas. Taču tā ir pieredze, kuru ir jautri apspriest pie kopīgā galda.  Ēdieni ir ļoti garšīgi un krāsaini. Tie iekārdina arī bērnus, piedevām, tos var ēst bez vainas sajūtas par cukuru vai ķīmiju. Dalībnieki iepazīstas ar receptēm, piemēram, kā svaigi pagatavot zupas, sieru, saldējumu un kūkas. Paralēli gatavošanai un ēšanai nometnē notiek muzicēšana ar instrumentiem, kontaktimprovizācija, joga, spēles, latviski rituāli pie uguns, kā arī jauno svaigēšanas pavāru sacensības un pārgājieni. Dalībnieki var baudīt kosmētiskas  procedūras ar zilo mālu vai eļļu, kā arī paši pagatavot kosmētikas līdzekļus no ēdamām lietām, piemēram pelnu-kokosriekstu zobupastu.

DSC_0277

Linda: “Nakšņojot romantiskā sienaugšā vai teltī, turot rokās kokli vai ielecot upē agrā rītā, tas viss iedot klātesamības sajūtu. Var baudīt vientulību upes skaņu fonā  vai socializēšanos āra virtuvē blenderu dūkoņā. Tas ir mērens izaicinājums visiem pieradumiem un liek pavērot arī savu iekšējo pasauli, attiecības, iepriekšējo dzīvesveidu, utt. Nometnes laikā notiek arī  īpašs apņēmību vakars, kurā katrs dalībnieks uzliek rokassprādzi un apņemas turpināt iesākto 21 dienu. Tiek uzskatīts, ka tieši 21 diena ir vajadzīga, lai atmestu atkarības, un nostiprinātu jaunus ieradumus. Ja pēc 21 dienas, piemēram, pamēģina vārītu putru, liekas jocīgi, … dedzina mēli, šķiet, ka līp pie zobiem, mazina enerģiju, “aizštopē”skaidrību smadzenēs… Katram jau ir sava formula, viss vienādi visiem neder, bet izturot šādu askēzi, ļoti labi var just – kas der vai neder uzturam. Daudzi dalībnieki vēlāk ir teikuši, ka tas izmainījis viņu dzīvesveidu, un man tas ir galvenais dzinulis turpināt rīkot šo pasākumu!”

Nometne šogad notiks no 2-4 augustam, pieteikšanās uz to ir beigusies. 

Comments are closed.

%d bloggers like this: