Par mums

Kas ir Jaunrada?

Jaunrada ir:
1) oficiāli neatkarīgu domubiedru pulcēšanās un darbības vieta,
2) roku darinātu, virtuāli vizuālu un audiālu autor-darbu zīmols
3) web vietne un blogs

Jaunrada ir mīlestības telpa…
…kur skan smiekli un mūzika,
…kur var nobaudīt īstu dzīvu ēdienu,
…kur iedvesmo darīt to, kas patīk un padodas,
…kur var iegūt īpašumā skaistas un īpašas lietas,
…kur var radīt meistardarbus no otrreizējiem materiāliem,
…kur var attīrīt savu organismu, sazemēties un atgūt balansu,
…kur var paplašināt apziņu sarunās ar domubiedriem un skolotājiem,
…kur var iemācīties un iemācīt citiem jaunas prasmes,
…kur var paaugstināt vibrācijas kopdziedāšanā un meditācijās,
…kur var apskaut jaunus draugus, kuri šķiet jau mūžību pazīstami,
…kur var atrast sevi.

Jaunrada ir Patvērums.

Linda: Jaunradas iecere radās 2011. gada vasarā, kad nejauši ienācu kādā skaistā, sociāli vēsturiskā, bet pamestā mājā zaļās Varakļānu mazpilsētas sirdī. Sapratu, ka vēlos šeit pulcēt radošus, brīvus, augsti vibrējošus cilvēkus, kopā radīt filozofiski vienotu kopienu, kura iedvesmo cilvēkus pievērsties dabai, svaigēšanai, veselīgam dzīvesveidam, radīšanai, aicina atbrīvoties no verdzības sistēmai un paplašināt apziņu, realizēt sevi un kļūt laimīgiem.  Ideja vēl vairāk izpletās, kad viena pēc otras atnāca vīzijas par šīs mājas iespējām un kopienas piedāvājumiem -tādiem kā: bezmaksas tējas istaba, svaigēšanas galds, pasākumu telpa, jogas nodarbības, pasākumu, nometņu organizēšana ar Give&Get filozofiju un pat alternatīvas (nestandarta) izglītības skola kaut kad nākotnē. Kā es nopietni/pa jokam saku ”šis ir mans mūža projekts”.

————————————-

Vīzija:

Es ticu, ka, ja smalki, detalizēti izprāto savu mērķi un apraksta to tagadnes formā,- tā it kā tas jau būtu realitāte, tad tas patiesi brīnumainā veidā SĀK sevi piepildīt… tai pašā mirklī.
Es ķēros klāt kopienas aprakstam, kuru varētu nosaukt par sava veida brīvu, ieskicētu
 
manifestu:

¶  Mēs esam komūna, jeb kopiena. (No vikipēdijas :  Komūna – domubiedru grupa, kas veido vienā ģeogrāfiskajā reģionā kompaktu kopienu. Vizbiežāk kā kolektīvās lauksaimniekošanas forma, kurā ražošanas līdzekļi, darbs un patēriņš ir sabiedriskoti.)

¶  Mēs apzinamies, ka kopā ir vieglāk būt “jocīgiem”. Kopība dod mums spēku, gandarījumu, pārticību un paplašina redzesloku.

¶  Kopā mēs cenšamies veidot vidi, kura atbilst mūsu dzīvesveidam, nevis pielāgot dzīvesveidu videi. Uzskatam, ka cilvēks aizgājis pārāk tālu no dabas, patērē pārāk daudz resursu un lieki apgrūtina sevi ar dažādām nevajadzīgām rūpēm, piemēram sarežģītu pārblīvētas mājas uzkopšanu, stresainām attiecībām ar priekšnieku, neracionālu darba veidu, kurš grauj veselību, pieprasa pakļaušanos cilvēkam nedabīgai kārtībai,- pavadīt gaišo dienas laiku elektriskā apgaismojumā, nekustīgā pozā pie datora,  uzkožot neveselīgu pārtiku, neērtā apģērbā, doties uz darbu mokošā transportlīdzeklī, elpot netīru gaisu, … utt.
Tas notrulina, padara depresīvu un slimu,  un, galu galā, nopelnītā nauda nenosedz zaudētās “dzīves” vērtību.

¶  Mēs paši radam sev alternatīvu. Tas ir:
Ēst pašu izaudzētu, ekoloģisku pārtiku, uzturēties  enerģētiski pozitīvā telpā, minimizēt magnētiskos laukus, (atsakoties no liekām ierīcēm), paaugstināt vibrācijas un intelektu meditācijās un kopdziedāšanā, dzert dzīvu, tīru ūdeni , aizstāt sadzīves ķīmiju ar pelniem, eļļām, gudrām sen aizmirstām dabas metodēm.

¶  Būt neierobežotiem  un brīviem no šķietami visu aptverošam sistēmām, piemēram,  no politikas, cik vien iespējams no nodokļu, banku un vispārpieņemtas finansu sistēmas, standartskolu izglītības, industriāli algota darba, televīzijas “smadzeņu skalošanas”,  pārtikas, medicīnas, modes, gaļas un piena  industriju  mārketinga ietekmes, principā no jebkuras sistēmas.

¶  Mēs katrs daram to, ko visvairāk vēlamies darīt, veidojam savu patieso tēlu, kāds tas būtu, ja nedarītu neko naudas dēļ. Par to aizdomājoties, ir viegli secināt, ka katrs cilvēks var radīt, būt kādā jomā radošs, nevis patērējošs.
Papildus radīšanai un  izgudrošanai, mēs saimniekojam, kopjam dārzu, iekārtojam mājvietas. Radītie darbi spēj dot pietiekami daudz, lai iegādātos tiešām nepieciešamo, bartera veidā var iegūt vēl vairāk, taču visvairāk “nāk atpakaļ” nesavtīgi dodot un dāvinot. Atnāk nevis no tā, kuram dots, bet gan no visurienes. Tā ir sistēma, kas darbojas labāk par naudu un dod milzīgu piepildījumu. (Negribētos to pat saukt par sistēmu, tā ir cilvēciska kārtība, kas darbojas tikai tad, ja  ir patiesi “tīri, nesavtīgi nodomi “)

¶  Mums katram ir ko dot, un kādam ir noteikti vajadzīgs tas, ko radam. Katrs darbs kas veikts no sirds, ar rūpību un talantu  tiks pienācīgi novērtēts.

¶  Kopienas biedri ir pārsvarā  svaigēdāji-veģetārieši, kas pārtiku termiski neapstrādā.  Dārzeņus, augļus varam izaudzēt, lasīt ogas, riekstus, zālītes… jau sākot ar pavasari ēdiens ir visapkārt, ziemā glabājam pagrabā, ogas un ābolus var žāvēt, rieksti un sēklas ir labs olbaltumvielu avots. Uz palodzes var audzēt kviešu zelmeni.

¶  Protams nākas iegādāties pārtiku arī no zemniekiem, reizēm tirdziņiem, ekoveikaliem. Jaunrada var nopelnīt naudu ar saviem darinājumiem, katrs no mums ir prasmīgs savā jomā, un ja nepieciešama nauda, var likt savu prasmi lietā, lai nopelnītu.

¶  Kopienā dzīvojošie nemaksā  par īri, pajumte un kopīgi izaudzētā pārtika ir par brīvu. Kopīgi ir darbarīki, trauki, malka, naudu bieži aizstāj biedru izpalīdzība.  Savus ražojumus, prasmes un kopienas pakalpojumus varam mainīt bartera veidā, un šādi iegūt to kā mums trūkst, piemēram, medu, riekstus, griķu sēnalas…

——————————————–

Linda: Radās arī iecerēto piedāvājumu apraksts. No tiem daži jau ir ļoti tuvu realizācijai.:)

Pasākumi
Regulāri pasākumi par ziedojumiem vai dalības maksu:
Semināri, koncerti, talkas, saieti, meistardarbnīcas, festivāli, nometnes, izstādes, degustācijas…u.c.

 

Radošās darbnīcas
Jaunrada nebūtu jaunrada, ja nemitīgi kaut ko neradītu.
Viens no galvenajiem principiem ir neizmantot jaunus resursus, bet  radit jauno no vecā. No secondhand audumiem šūdinātas tašas, rotaļlietas, griķu spilveni, rakstaini mozaīk-spilveni,  piezīmju grāmatu vāki,  uz vecām vinila platēm un diskiem  gleznotas mandalas, dekupāžas tenikā noformētas balzāma pudeles, apgleznoti akmeņi, unikāli interjera priekšmeti no koku saknēm, gaismekļi utt.
Mākslas darbus, kuri ir jaunradiešu roku darbs, apmeklētāji var iegūt īpašumā kā tirgū, aprunājoties un vienojoties,- ziedojums, barters, dāvinājums… mākslas darbiem nav noteiktas cenas. Un Jaunradai nav kases aparāta.
Apmeklētāji var vērot mākslas darbu tapšanu uz vietas, pasūtīt kaut ko īpašu vai paši turpat  iemēģināt roku kaut kā radīšanā.

Ceļinieku apmetne:
Iespēja kādu laiku padzīvot šajā ekstrēmi, attīroši, enerģētiski uzlādējošā un radošā vidē. Īpaši aicināti tie, kuri vēlas izmēģināt svaigēšanu, badošanos vai detoksikāciju pieredzējušu praktizētāju klātbūtnē, kā arī izmēģināt ādas attīrīšanu, hiegienu izmantojot dabiskas eļļas, apgūt jaunas prasmes- gleznot, darināt rotas, šūt un veidot, pielietojot recicle vai dabas materialus. Viesim būs iespēja balansēt sevi, meditējot saullēktā un  darot pamatīgus, sazemējošus mājas darbus ar uguni, ūdeni, koku. Papildus dzīvais ēdiens un tā kopīga gatavošana, jogas nodarbības, kopdziedāšana, eksistenciālu tēmu sarunas vakaros pie ugunskura, tas viss padarīs uzturēšanos par neaizmirstamu dzīves pieredzi.

…tādēļ ka, lai katrs cilvēks dodas tālāk ceļā mazliet vairāk iedvesmots un dziedināts, nekā atnācis. Linda (tel. 28376619)

%d bloggers like this: